SKI AREÁL HARTMAN - OLEŠNICE V O.H.
mimo provoz
Zobrazit na:

Jak si vedou české ski areály oproti těmzahraničním?

Zima se blíží. Je čas začít vybírat zimní dovolenou. Kam ale v zimě vyrazit? Stále však platí, že v zahraničí je výrazně dráž. Lyžování v zahraničí - pro většinu čechů je to známka určitého luxusu, jsou ale zahraniční areály opravdu výrazně lepší než ty naše?

Malý neupravený svah, jeden pomalý vlek s motorem snad ze starého mixéru a neochotná obsluha - to byla ještě nedávno typická ukázka českého lyžování. Alpská střediska - to je něco jiného, každý Čech, který vyzkoušel mi dá jistě za pravdu. Za posledních 10 let se však česká střediska výrazně zlepšila. Investice jsou opravdu vidět. Začalo se jezdit na jednotné skipasy, lanovky v česku rychle přibývají a svah je upravován častěji a častěji. Obvykle však chybí komplexní služby. Obvykle pokuhávají především gastronomické služby. Většinou zde sice najdete nějaký bufet, ale musíte počítat s tím, že nic kromě hranolků s kečeupem nebo oschlého sendviče zde nekoupíte. Když už se rozhodnete něco si v bufetu dát, musíte počítat s tím, že budete mrznout venku. Přístřešek s vyhříváním příliš mnoho českých bufetů nemá.

Zlepšení jde vidět, ale na Rakouské areály to stále nestačí. Naneště vyjímek, které by to dokázali vyvrátit v ČR není příliš mnoho. A rozhodně za to nemůže pouze terén, ten bychom odpustili. Naše pohoří naneštěstí tak příliš velká nejsou. Pokud však hledáte dokonalost za rozumné ceny, ani v Alpách nejspíš nenajdete. Česko je podstatně levnější. A nejde jen o cenu skipasu, ale také ubytování a občerstvení. Za cenu jednoho piva byste se v ČR najedli v průměrné restauraci mnohdy i 2x. Plechovky piva tedy budou pro většinu čechů asi povinná výbava. Nepříjemná může být také dlouhá cesta.

O českých areálech je informací na internetu dost, za půl hodiny máte vybráno. V cizině existuje hned několik zajímavých lokalit, pokud Vaše peněženka zrovna nepřetéká, v úvahu připadá pouze Francie a Rakousko. Levnější ubytování je ve Francii. Vaše peněženka ale pocítí vyšší náklady na dopravu. Rakousko je sice výrazně blíž, ale je dražší. Hodí se tedy především pro kratší dovolené.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Čtvrtek 11.8.

°C
°C
Pátek
12.8.2022

°C
°C
Sobota
13.8.2022

°C
°C
Neděle
14.8.2022

°C
°C