SKI AREÁL HARTMAN - OLEŠNICE V O.H.
mimo provoz
Zobrazit na:

Než odjedete na hory...

Zimní dovolená na horách se snadno může změnit v průšvih, stačí podcenit přípravu. Věcí, co se mohou pokazit je spousta. Chcete vědět jak se připravit?

Příprava auta je asi nejdůležitější. Je to sice neuvěřitelné, ale stále se najde spousta hazardérů, kteří jezdí na letních pneumatikách. To už pak stačí jen málo a neštěstí je za dveřmi. Bez zimních pneumatik nevyrážejte nikam. V příkopě jistě skončit nechcete. Nezapomeňte také na speciální zimní naftu a nemrznoucí směs do ostřikovačů. Sněhové řetězy jsou také naprostá nutnost.

Lyžařské vybavení se také vyplatí zkontrolovat pořádně. Pokud však selže, máte dolyžováno. To, že se má teple obléci, ví každý. Lidé však obvykle zapomenou na náhradní přezky a šroubováky na snowboard a seřízení vázání na lyžích. Náhradní přezky jsou pro snowboardisty téměř nutnost. Obětování několika málo stokorun vám pak může ušetřit i hodiny běhání po ski servisech. Servisy ve většině středisek příliš vybaveny nejsou. Lyžařské vázání sice nemusíte mít náhradní, ale jeho správné seřízení je nezbytnost. Nastavit vázání správně však každý servis nedokáže. Dáte za to několik stovek korun a ve finále se vám může stát, že z lyží vypadnete v každém druhém oblouku. Servis proto vybírejte velice pečlivě.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Neděle 2.10.

°C
°C
Pondělí
3.10.2022

°C
°C
Úterý
4.10.2022

°C
°C
Středa
5.10.2022

°C
°C